У цій статті обговоримо останні новини щодо змін у порядку оформлення відстрочки, і поговоримо про відстрочку багатодітним батькам. І про випадок, коли діти в шлюбі, і в розлученні. І про випадок, коли дитина не рідна, а це діти дружини. Тут змін багато і вони дуже суттєві.
Тут є і хороші, і погані зміни.
Також рекомендую своє відео на тему відстрочки багатодітним за посиланням: https://youtu.be/SBS0yqS7v-8
Відстрочка багатодітним батькам, якщо всі троє дітей в одному шлюбі
Тут найпростіше. Прикріпили свідоцтва про народження 3 дітей і свідоцтво про шлюб і все. І нічого більше доводити не потрібно.
Якщо Ви не є боржником за аліментами, то відстрочка є.
Але це за умови, що Ви записані як батько у свідоцтві про народження всіх 3 дітей, усім їм немає 18 років, і всі вони в одному шлюбі народжені або ж усиновлені Вами.
Відстрочка батькові 3 дітей, якщо всі діти від різних дружин
Тут змінюється перелік документів, які потрібно подавати.
І давайте спочатку розберемо випадок, якщо Ви рідний батько всіх трьох дітей. Тобто записаний у них у всіх у свідоцтві про народження як батько.
Відстрочка від мобілізації у Вас теж є.
Але список документів на відстрочку вже буде дещо складнішим.
Потрібні якісь із таких документів:
- або рішення суду чи органів опіки про визначення місця проживання дітей з батьком;
- або письмовий договір між батьками про визначення місця проживання дітей з одним із батьків та участі другого у їхньому вихованні;
- або інформація з Єдиного реєстру боржників про відсутність військовозобов'язаного в реєстрі боржників з аліментів, і вона має бути сформована не пізніше ніж за 5 днів до подання заяви на відстрочку.
Причому скрізь написано або одне, або інше.
І виходячи з цього, можна зробити висновок, що якщо заборгованості з аліментів немає, але немає і контакту з колишньою дружиною, щоб укласти нотаріальний договір, то просто взяли інформацію з Єдиного реєстру боржників про те, що Вас там немає в списку боржників. І все.
Або якщо рішення суду про стягнення аліментів у виконавчій службі - довідку про відсутність заборгованості з аліментів.
Але боюся, що ТЦК все одно вимагатимуть договір і багато таких питань закінчаться в суді. Але подивимося, як буде.
При цьому потрібно пам'ятати, що якщо немає доказів про наявність у Вас боргів з аліментів, то вважається, що Ви з колишньою дружиною мирно вирішуєте питання щодо оплати аліментів, в утриманні дитини берете участь. Якщо не доведено інше.
І саме так і потрібно говорити.
І Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не містить жодної прив'язки до нотаріальних договорів чи рішень суду. І не містить жодних фраз, що Ви позбавлені відстрочки, якщо дитина проживає з мамою.
Там є вимога, що у Вас відсутні борги з аліментів. І що якщо є троє дітей до 18 років.
І все. Тож якщо вимоги виконано, відстрочка є.
Відстрочка багатодітним, якщо дитина не рідна. Одружився з жінкою з дітьми
У деяких випадках з'являється можливість оформити відстрочку як багатодітному батькові, навіть якщо хтось із дітей не рідний і не усиновлений, але це дитина дружини (раніше такої можливості не було, тільки свої або усиновлені діти, тепер з'явиться).
І багато хто, у кого в дружини кілька дітей її, де Ви не рідний батько, і у Вас ще 1 спільний, і всього виходить троє, зрадіють. Раніше для Вас не було можливості оформити відстрочку, але тепер з'явилася.
Але за умови, що Ви надасте якісь із таких документів:
Вам потрібно довести, що у малолітніх, неповнолітніх падчерки, пасинка немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів і сестер або про те, що такі особи не можуть з поважних причин надавати їм належне утримання.
Такими доказами можуть бути:
- свідоцтво про смерть;
- витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
- рішення суду про визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим;
- вирок суду, за яким особа відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
- висновок МСЕК або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я здоров'я чи виписка з рішення експертної команди з оцінки повсякденного функціонування особи, якщо зазначені мати, батько, дід, баба, повнолітні брати і сестри самі потребують постійного догляду;
- рішення суду про позбавлення батьківських прав матері, батька.
Відповідно, аналізуємо, чи є у дитини Вашої дружини батько, брати, сестри, баба, дід. Якщо ні, можна подавати на відстрочку.
Якщо є - можна подавати тільки якщо вони померли, пропали безвісти, перебувають у місцях позбавлення волі або самі інваліди чи потребують догляду. Також аналізуємо, чи позбавлений батько батьківських прав і чи живий він.
І, як то кажуть, якщо Ви одружилися з жінкою, у неї вже є дитина і у Вас кілька спільних, і якщо ніхто рідного батька дитини не позбавляв батьківських прав, він не помер, не пропав безвісти, не перебуває у місцях позбавлення волі і не потребує постійного стороннього догляду, і також є брати, сестри, баба чи дід дитини, то відстрочки в більшості випадків не вийде.
Також рекомендую своє відео на тему відстрочки багатодітним за посиланням: https://youtu.be/SBS0yqS7v-8