У цій статті хочу зробити детальний розбір постанови КМУ № 1338 щодо того, кому можуть скасувати інвалідність і як це відбуватиметься.

 

Також рекомендую своє відео на тему останніх новин щодо скасування інвалідності за посиланням: https://youtu.be/dOM4mAD41do  

 

Кому можуть скасувати інвалідність

 

У постанові КМУ № 1338 немає обмежень щодо строків, коли було встановлено інвалідність, щодо груп інвалідності та діагнозів, на підставі яких її було отримано.

Відповідно, фактично під загрозою кожен, у кого вона є. Незалежно від групи, захворювання і часу її отримання.

І, на жаль, у теорії може бути перевірена й інвалідність, отримана до війни, і під час війни. Будь-яка і будь-якої людини.

І експертні комісії можуть перевіряти і свої рішення, і рішення ухвалені МСЕК.

Звучить досить лякаюче.

Але давайте будемо раціональними. У них немає стільки коштів і штату, щоб перевіряти кожного громадянина України. І звісно ж вони діятимуть вибірково за конкретними критеріями.

З урахуванням усіх попередніх законодавчих змін я б у зону ризику вносила тільки тих, чия інвалідність була отримана або продовжена під час війни.

На місці тих, у кого вже була до війни оформлена безстрокова інвалідність, я б поки що була спокійна.

Ну а ось серед тих, хто отримав або продовжив інвалідність, я б так само особливо не переживала, якщо Ваша інвалідність пов'язана:

-  з онкологією;

- з відсутністю одного з парних органів, кисті руки або стори ноги;

- з церебральним паралічем або паралітичними синдромами;

- з психічними розладами;

- якщо Ви інвалід 1 групи, явно погано пересуваєтеся.

Саме цих інвалідів, на мій погляд, навряд чи чіпатимуть. А якщо й чіпатимуть - в останню чергу.

А от усі інші в зоні особливого ризику, особливо інваліди 3 групи.

Знову ж таки, це лише моя особиста думка, заснована на аналізі попередніх законів. І не факт, що так буде. Подивимося на практиці.

 

Хто може розпочати процедуру перевірки інвалідності

 

Згідно з положеннями п. 51 постанови КМУ 1338 це може направити людину на перевірку інвалідності може слідчий або прокуром своєю постановою, або слідчий суддя.

Тому якщо Вас офіційно запрошують на допит - краще з'явитися з усіма медичними документами та адвокатом. Може відпаде бажання Вами займатися. Але тільки офіційно за офіційною повісткою - ніяких розмов у темних провулках.

А от проігноруєте таке запрошення - точно потрапите на перевірку.

 

Також розпочати процедуру перевірки інвалідності може спеціальна робоча група із забезпечення здійснення моніторингу, і навіть сам Центр оцінювання функціонального стану особи.

 

Що буде, якщо не з'явитися на перевірку. Які є поважні причини

 

Якщо стосовно Вас буде прийнято якесь рішення про направлення Вас на перевірку інвалідності, то туди потрібно буде з'являтися обов'язково. Заздалегідь підготовленим і з медичною документацією.

Якщо не з'явитеся або не підтвердите перевірку - інвалідність скасують. І прощайте виплати та відстрочка від мобілізації.

Повідомлення про направлення Вас на перевірку має бути надіслано Вам офіційно на Вашу адресу реєстрації або електронну адресу (якщо Ви її десь вказували як контактну), і вважається врученим, незалежно від того, отримали Ви його чи ні. За аналогією з повісткою до ТЦК.

Тому отримуйте пошту за місцем прописки.

Також повідомлення про повторну перевірку отримає в електронному вигляді лікуючий лікар, який колись ухвалював рішення про Вашу інвалідність.

Не отримаєте повідомлення, не дізнаєтеся про повторну перевірку і не з'явитеся на неї - Вашу інвалідність скасують.

Потім будете довго оформляти нову, або ж судитися з приводу скасування.

 

Поважними причинами для неявки на повторну перевірку можуть бути офіційне відрядження, тимчасова непрацездатність, підтверджена лікарняним, мобілізація до ЗСУ або до спеціальних військових формувань.

Про поважну причину неявки у Ваших інтересах повідомити комісію заздалегідь, цінним листом з описом вкладення. З додаванням письмових доказів наявності цих причин.

І це лише причина відкласти строки повторної перевірки. Це не причина її скасувати і не з'являтися взагалі.

Перебування Вас за кордоном поважною причиною для неявки не є.

Ось так от.

 

Де відбуватиметься перевірка Вашої інвалідності

 

Процес перевірки Вашої інвалідності по всій Україні буде доручено лише 2 експертним установам - Державній установі «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» або Науково-дослідному інституту реабілітації осіб з інвалідністю навчально-наукового лікувального комплексу Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Ви взагалі уявляєте? 2 заклади і вся Україна. І я думаю кожен з Вас зараз подумав про черги туди.

І звісно ж добиратися туди кожен інвалід муситиме сам і власним коштом.

 

Тільки в деяких виняткових випадках перевірка інвалідності може проводитися заочно (віддалено).

У постанові КМУ № 1338 є окремий перелік захворювань, коли це може бути заочно.

Більш детально Ви зможете з ним ознайомитися в самій постанові. Але якщо коротко, то це захворювання, пов'язані з відсутністю органів або їхніх частин, онкологією, серйозні захворювання крові та печінки, туберкульоз, серйозні травми хребта та спинного мозку, трансплантація органів, вроджені проблеми розвитку, такі як синдром Дауна.

 

 

Також рекомендую своє відео на тему останніх новин щодо скасування інвалідності за посиланням: https://youtu.be/dOM4mAD41do